Základná škola Masarykova 19/A, 040 01 Košice

Naša škola oslávila svoje štyridsiate šieste narodeniny. Prví žiaci prekročili brány našej školy v roku 1968, vtedy to bola ešte Marxova 23. Po nežnej revolúcii došlo k zmene názvu školy na ZŠ na Masarykovej ulici. V roku 1997 bola naša škola zaradená do medzinárodnej siete škôl podporujúcich zdravie. 1. januára 2002 získala právnu subjektivitu. V rokoch 1994-1996 sa začala informatizácia školy. Vyučovací proces prebieha v 15 triedach a štyroch oddeleniach ŠKD. Zameriavame sa na cudzie jazyky, počítačovú gramotnosť a všestranný športový rozvoj. Máme vlastné školské stredisko záujmovej činnosti, telocvičňu s posilňovňou, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko s preliezačkami, zelenú telocvičňu v prírode, školskú jedáleň.

Virtuální galerie: Trieda

Virtuální galerie: Jazyková učebňa