Materská škola Hronská 7, 040 11 Košice, SR

Charakteristika školy: Materská škola na Hronskej 7 v Košiciach je účelová dvojposchodová budova nachádzajúca sa na najväčšom sídlisku Košíc - Terasa. Zriaďovateľom je Mesto Košice.

Virtuální galerie: Dvor

Materská škola na Hronskej 7 v Košiciach je účelová dvojposchodová budova nachádzajúca sa na najväčšom sídlisku Košíc - Terasa. Zriaďovateľom je Mesto Košice. Otvorená bola 6.4.1965 s kapacitou pre 120 detí. Postupnými legislatívnymi zmenami táto klesla na terajších 83 detí, ktoré sú umiestnené v 4 triedach. Predprimárne vzdelávanie poskytujeme deťom od 2 – 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Celodennú prevádzku zabezpečuje spolu 17 zamestnancov - 9 pedagogických, 1 hospodárka (na 50% úväzok), 1 školníčka, 2 prevádzkové zamestnankyne, z toho 1 na 50% úväzok, 1 vedúca školského stravovania na 50% úväzok, 2 kuchárky a pracovníčka v prevádzke na 50% úväzok. Budovu materskej školy obklopuje oplotený areál, ktorý je bohatý na zeleň - kríky, ihličnaté, listnaté stromy a trávnatú plochu – podnetný na rozvíjanie environmentálnej výchovy a vzdelávanie. Vybavenie školskej záhrady spĺňa intenzívne možnosti rozvíjania perceptuálnomotorických schopností detí. Výhodou bezprostredného okolia je aj rozsiahly park, ktorý na bežných mestských sídliskách väčšinou absentuje.

Hronská 7, 040 11 Košice, Slovenská republika

www.mshronska.sk