ZŠ Požiarnická 3, 040 01 Košice

História školy: Základná škola na Požiarnickej ulici číslo 3 v Košiciach nadväzuje na históriu ZŠ na Kalininovej ulici číslo 2. Do novostavby na Požiarnickej ulici bola presťahovaná v školskom roku 1976/77. Slávnostné otvorenie novej školy bolo 1. septembra 1977. Nachádza sa v Mestskej časti Košice - Juh, okres Košice IV, pri Mestskom požiarnom útvare. Zaradila sa medzi prvé školy so štatútom športových tried v roku 1981.

Virtuální galerie: Trieda I. stupeň

Virtuální galerie: Terárium

Virtuální galerie: Trieda jazykov

Virtuální galerie: Hudobná trieda